czwartek, 27 października 2011

Zakładka / CR84FN41

Kiedy pierwszy raz zobaczyłam paletę barw nowego wyzwania na CR84FN Color Challenge, od raz skojarzyła mi się z kolorami mroźnego, ale słonecznego zimowego poranka. Zaraz jednak pomyślałam sobie: "Chwila - na zimę jeszcze zdecydowanie za wcześnie":) I postanowiłam wyhaftować jakiś "cieplejszy" tematycznie wzorek. Tak powstała ta zakładka do książki:

When I first saw the colour palette of the latest CR84FN Color Challenge, I immediately imagined frosty but sunny, winter morning. Soon, however, I thought to myself: "Wait a minute, it is still too early for winter":) So I decided to embroider a warmer pattern. So that's how became this bookmark:A oto obowiązkowy zestaw kolorystyczny:
And here is the obligatory colour set:I jeszcze parę szczegółów:
And more details:
Ogromnie dziękuję za wszystkie ciepłe słowa pod adresem mojego "papierowego debiutu" z poprzedniego posta. Dodałyście mi odwagi:) Nimucha zastanawiała się, czy połknęłam "scrapowego bakcyla":) Wydaje mi się, że tak, bo miałam ogromną frajdę przy tworzeniu tej książeczki. Ale jest jeszcze wiele rzeczy, których muszę, a raczej chcę, się nauczyć. I doba mogłaby mieć jeszcze ciut więcej godzin:)

Thank you so much for all the warm words about my "paper debut" from the previous post. You really encouraged me:) Nimucha wondered if I was bitten by a bug of scrapbooking:) It seems to me that yes, because I had great fun creating that small book. But there are still so many things that I need and want to learn. And the day could have more hours:)

Dziękuję za wszystkie odwiedziny i wsparcie:)
Thank you for all visits and support:)

Pozdrawiam
Greetings

Monika
Pin It Now!

sobota, 22 października 2011

To dopiero wyzwanie:)

A niech tam! Raz kozie śmierć:) Postanowiłam wziąć udział w wyzwaniu ogłoszonym na scrapki.pl wyzwaniowo - zadaniem było wykonanie "timoholzowej książeczki:)
 Przyznam się szczerze, że długo biłam się z myślami, czy w ogóle wychodzić w świat z tą książeczką, ale ostatecznie poddałam się namowom Kolorowego Ptaka:) I tu w Jej kierunku głeboki ukłon, pienia pochwalne i wielkie dzięki, bo od niej właśnie dostałam przepiękny arkusz papieru Sweet Dreams marki 7 Dots Studio oraz wszelkie porady i wskazówki przy jego składaniu:) Papier jest tak piękny, że miałam duże opory, żeby  cokolwiek przy nim robić i "niszczyć" go moimi działaniami:)


Książeczkę wypełniłam tekstem Dezyderaty, której przesłanie zawsze wydawało mi się niezwykle budujące. Przy okazji podziękowania dla Jyoti, której altered books pokazały mi, że ulubione cytaty niekoniecznie muszą tkwić zapisane w zwykłych zeszytach:)

Strony po kolei - z góry przepraszam za zamęczanie ilością zdjęć:)
Pozdrawiam serdecznie Wszystkich Zaglądających i dziękuję za wszystkie ciepłe słowa, jakie zawsze zostawiacie pod moimi postami. Bez nich nie miałabym odwagi próbować nowych rzeczy:)

Udanego weekendu!

Monika Pin It Now!

środa, 12 października 2011

Różności ciąg dalszy:) / CR84FN40

Jak w tytule - ciąg dalszy różności czyli rzeczy, które robię "tak na marginesie":) Tym razem znów wzięłam udział w wyzwaniu organizowanym przez CR84FN Color Challenge (ciekawe, kiedy mi się znudzi:). Te wyzwania ogromnie mobilizują mnie do działania i dzięki nim próbuję swoich sił w nowych, inspirujących połączeniach kolorystycznych.

This time miscellaneous things which I do "by the way":) This time again I've taken part in CR84FN Color Challenge (I'm curious when I get bored:). These challenges are so stimulating to work and they let me try new, inspiring colour combinations.
 Korale powstały z drewnianych koralików, lnianego sznurka i haftowanych ręcznie poduszeczek (len, mulina i cekiny):
Beads are made of wooden small beads, linen thread and hand-embroidered small cushions:

A oto paleta kolorów, którą trzeba było mieć na uwadze biorąc udział w zabawie:


Ogromnie dziękuję za każde miłe słowo - Wasze wsparcie jest bezcenne:)

Thank you very much for nice words - Your support is priceless:)

Pozdrawiam gorąco:)

Greetings:) Pin It Now!

wtorek, 4 października 2011

Jesiennie / CR84FN39

Uwielbiam polską złotą jesień i to nie tylko dlatego, że oczy cieszą piękne żółte, pomarańczowe i czerwone liście. Po prostu lubię zbieranie kasztanów - ciągle cieszę się jak dziecko, jeśli uda mi się jakieś znaleźć i znoszę je do domu jakbym miała w planach stworzenie armii kasztanowych ludzików:)

I like polish golden autumn not only because of beautiful yellow, orange and red leaves. I just like picking chestnuts - still I'm happy as a child if I find some and I take them home as if I have plans to create army of chestnut little men:)

W nawiązaniu do jesiennych kolorów postanowiłam po raz kolejny wziąć udział w wyzwaniu organizowanym przez CR84FN Color Challenge - tym razem trzeba było wykorzystać kolor pomarańczowy, żółty i brązowy. Takie jesienne wyzwanie:)

With reference to the colors of autumn I decided to once again take part in the challenge organized by CR84FN Color Challenge - this time it was necessary to use the color orange, yellow and brown. Such autumnal challenge:)Uszyłam więc woreczek i przyozdobiłam go ręcznie haftem w kształcie mandali. I tu wpasowałam się (mam przynajmniej taką nadzieję:) w wyzwanie ogłoszone na blogu Craftypantek. O mandalach pięknie napisała tam Jyoti - "Rzadko mam jej obraz w głowie, zazwyczaj jestem zaskoczona efektem". Mam tak samo - kiedy siadam do wyszywania nigdy nie mam przygotowanego projektu - po prostu idę na żywioł:) I rzeczywiście tworzenie mandali niesamowicie wycisza i odpręża pozwalając przy tym na różne przemyślenia.

So I sewed the pouch with hand embroidery in the shape of a mandala. And this fits into (at least I hope so:) the challenge Craftypantek announced on the blog. Jyoti beautifully written there about mandala - "Rarely have her picture in my head, I'm usually surprised by the result." I have it the same way - when I sit down to embroider never have prepared project.  Making the mandala is incredibly relaxing and at the same time it allows for different thoughts.

Dobrze - dość marudzenia - pora na konkrety:)
Well - let's see the details:wymiary: ok. 30 x 26 cm, materiał: żóty len, mulina, guzik, koronka, wstążka

I na koniec paleta Color Challenge, która była inspiracją dla tego wyzwania:


Dziękuję Wszystkim Zaglądającym i życzę udanych jesiennych spacerów:) Pin It Now!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...