wtorek, 4 października 2011

Jesiennie / CR84FN39

Uwielbiam polską złotą jesień i to nie tylko dlatego, że oczy cieszą piękne żółte, pomarańczowe i czerwone liście. Po prostu lubię zbieranie kasztanów - ciągle cieszę się jak dziecko, jeśli uda mi się jakieś znaleźć i znoszę je do domu jakbym miała w planach stworzenie armii kasztanowych ludzików:)

I like polish golden autumn not only because of beautiful yellow, orange and red leaves. I just like picking chestnuts - still I'm happy as a child if I find some and I take them home as if I have plans to create army of chestnut little men:)

W nawiązaniu do jesiennych kolorów postanowiłam po raz kolejny wziąć udział w wyzwaniu organizowanym przez CR84FN Color Challenge - tym razem trzeba było wykorzystać kolor pomarańczowy, żółty i brązowy. Takie jesienne wyzwanie:)

With reference to the colors of autumn I decided to once again take part in the challenge organized by CR84FN Color Challenge - this time it was necessary to use the color orange, yellow and brown. Such autumnal challenge:)Uszyłam więc woreczek i przyozdobiłam go ręcznie haftem w kształcie mandali. I tu wpasowałam się (mam przynajmniej taką nadzieję:) w wyzwanie ogłoszone na blogu Craftypantek. O mandalach pięknie napisała tam Jyoti - "Rzadko mam jej obraz w głowie, zazwyczaj jestem zaskoczona efektem". Mam tak samo - kiedy siadam do wyszywania nigdy nie mam przygotowanego projektu - po prostu idę na żywioł:) I rzeczywiście tworzenie mandali niesamowicie wycisza i odpręża pozwalając przy tym na różne przemyślenia.

So I sewed the pouch with hand embroidery in the shape of a mandala. And this fits into (at least I hope so:) the challenge Craftypantek announced on the blog. Jyoti beautifully written there about mandala - "Rarely have her picture in my head, I'm usually surprised by the result." I have it the same way - when I sit down to embroider never have prepared project.  Making the mandala is incredibly relaxing and at the same time it allows for different thoughts.

Dobrze - dość marudzenia - pora na konkrety:)
Well - let's see the details:wymiary: ok. 30 x 26 cm, materiał: żóty len, mulina, guzik, koronka, wstążka

I na koniec paleta Color Challenge, która była inspiracją dla tego wyzwania:


Dziękuję Wszystkim Zaglądającym i życzę udanych jesiennych spacerów:) Pin It Now!

13 komentarzy:

 1. Wpasowuje się jak najbardziej. Własnie to miałam na myśli, żeby wzór mandali wpleść w życie, żeby prace były mandalopochodne, bez trzymania się ścisle reguł, żeby pozwolic sie ponieść kolorom i wzorom... Jak piszesz- Twoja mandala komponowała się sama, wiec to spełnienie moich marzeń o tym wyzwaniu:-) Piękna jesienna mandala... Dziękuję za udział w zabawie:-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Czekałam na Twój kolejny post, bo robisz wyjątkowe rzeczy i jestem zachwycona!!! Niesamowicie urzekająca mandala, piękne jesienne barwy, coś fantastycznego!
  I dziękuję za miłe słowa:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Słoneczna jak nie wiem co! Uwielbiam taką jesień :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Przepiękne! Kolory rewelacyjne i och i ach! Złota jesień, jak za oknem :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Such BEAUTIFUL detailed embroidery, Monika, and I'm so glad you translated your post into English so I could enjoy your story! LOVE the chestnuts, too! THX for playing with us at CR84FN!

  OdpowiedzUsuń
 6. WOW! What a gorgeous embroidered project! So creative! Thanks for joining along with CR84FN :)

  OdpowiedzUsuń
 7. I can not begin to tell you how lovely this is...just BEAUTIFUL!

  OdpowiedzUsuń
 8. zachwycająca! cieszę się, że po raz kolejny miałam możliwość podziwiać Twoją pracę na żywo :* za każdym razem dosłownie powala mnie pomysł i precyzja wykonania :) Z niecierpliwością czekam na kolejne palety kolorystyczne :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Wow!!! This is amazing - your hand stitched Mandala is so, so beautiful. Such a lovely interpretation of the colours! Thanks for playing along with CR84FN!

  OdpowiedzUsuń
 10. Beautiful embroidered gift pouch, fab use of the CR84FN colors!

  OdpowiedzUsuń
 11. Your embroidery is so intricate and beautiful. I love the mandala in these colors. Gorgeous bag! Thanks for your sweet comments on my blog. ~Hugs, Cheryl

  OdpowiedzUsuń
 12. Oooo, to jest zdecydowanie ta wersja jesieni, o której się mówi "złota". I dodam, że piękna! :)

  OdpowiedzUsuń
 13. nie widziałaś mojej szczęki gdzieś tam, bo mi opadła z zachwytu i nie wróciła na swoje miejcie
  śliczne

  OdpowiedzUsuń

Z góry bardzo dziękuję za odwiedziny i Twój wpis:)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...